В Україні знову екстрені відключення світла

5 грудня російські війська знову обстріляли цивільні та енергетичні об'єкти інфраструктури. Внаслідок цього знову сталися аварійні відключення низки станцій та підстанцій. В Укренерго попередили про екстрені відключення. Тепер стало відомо, яка ситуація станом на ранок 6 грудня.

Темная улица. Фото: Telegram
Темная улица. Фото: Telegram

В Укренерго зазначили, що ситуація складна, але контрольована. Очікується, що за кілька днів ситуація буде стабілізована. Проте зараз енергетики вимушені знову запроваджувати нові відключення.

Відомо, що 6 грудня екстрені відключення очікуються в Києві, Дніпрі та Одесі. Можливо, те ж саме буде й у відповідних регіонах. В цих областях не будуть діяти графіки відключень електроенергії: світло можуть вимкнути коли завгодно. Тож варто підготуватися.

Водночас варто пам'ятати, що російські окупанти можуть завдати ще чимало таких терористичних ударів. Тому слід нагадати, що на випадок подібних ситуацій вдома обов'язково треба мати:

  • Свічки;
  • Ліхтарики;
  • Їжу швидкого приготування (продукти, які можуть довго зберігатися);
  • Теплі речі;
  • Заряджені павербанки;
  • Технічна вода.
  • Питна вода.

Слід також нагадати, що в Україні розгорнули Пункти незламності в усіх регіонах. Це ті пункти, де громадяни у випадку блекауту можуть зігрітися, зарядити телефони тощо. Повний перелік можна побачити на карті.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що українці зможуть оформити нову соцдопомогу через "Дію", що відомо.

Також повідомлялося, що деяким категоріям населення дозволено не платити за комунальні послуги, стало відомо – кого це стосується та які правила.

Крім того, в Укргідрометцентрі попередили, якою буде погода 6 грудня, детальний прогноз від експертів.