В Україні зміняться правила щодо водійських посвідчень

В Україні попри повномасштабну війну продовжують відбуватися реформи. Тепер стало відомо й про те, що будуть нові водійські посвідчення. Експерти пояснили, кому з водіїв доведеться заново складати іспити, щоб отримати права на керування авто.

Ситуацію роз'яснила заступниця голови профільного комітету Верховної Ради України Юлія Клименко. Вона зазначила, що йде робота над гармонізацією законодавства про дорожній рух. По суті, абсолютно всі водійські посвідчення, підкреслила депутат, будуть найближчим часом випущені заново в новому вигляді.

Справа в тому, що зараз уряд та депутати працюють над законами для євроінтеграції. Тож українські водії транспортних компаній будуть підтверджувати свої посвідчення кожні п'ять років: саме такі правила діють зокрема й в Європейському Союзі.

Що стосується інших громадян, то вони також регулярно будуть складами іспит заново. Це буде відбуватися приблизно кожні 10-15 років. Точні правила будуть залежати вже від того, в якій саме формі ухвалять відповідні закони в Верховній Раді України, пояснила Клименко.

Варто нагадати, що українці вже можуть користуватися електронним форматом свого водійського посвідчення. Для цього треба лише авторизуватися в застосунку "Дія". Там же можна перевіряти наявність штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Укренерго пояснили, скільки триватимуть аварійні відключення світла після ворожої атаки 5 грудня.

Також повідомлялося, що в Укргідрометцентрі попередили про погоду на 6 грудня, детальний прогноз від експертів.

Крім того, українцям пояснили, скільки треба проходити військову службу при мобілізації і чи зберігається зарплата на місці роботи.